Noe WALNY-TEATR

Noe to spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Sprowokowany sytuacją sam staje się instrumentalistą. Zaczyna używać instrumentów, których dźwięki i słowa wskazują na zbliżający się nieuchronnie koniec. Dyrygent próbuje ten koniec powstrzymać, odwlec w czasie używając różnych forteli. Tworząc na żywo i historię i muzykę. Publiczność, zostaje wciągnięta do zabawy w odwlekanie końca. Do czasu, kiedy Dyrygent – Noe nie wsiada na Arkę – zaczyna koncert wraz z wybranymi przez siebie widzami. Koncert dobiega końca. Noe staje przed dylematem,...wysadza na ląd żonę i zwierzęta i płynie dalej. Potop wciąż topi, Noe wciąż płynie.

Scenariusz i reżyseria – Adam Walny

Muzyka – Jan Wyszkowski

premiera – Międzynarodowy Festiwal Wertep sierpień 2015

Dziadek WALNY-TEATR

Dziadek to spektakl oparty na autentycznych notatkach mojego dziadka, w których radość z prostych czynności życiowych jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia: choroba, śmierć bliskich.

Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu pogrzebu tytułowego Dziadka a kończy w dniu narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Dziadek wprowadza Wnuczka w życie, uczy wartości. Spektakl do opowiedzenia historii życia używa różnych technik lalkarskich (kukły, marionetki, pacyny) oraz przedmiotów trickowych, które na oczach widza zmieniają swą funkcję. Publiczność zostaje  włączona w spektakl podróżując wspólnie z dziadkiem.

(Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 9 roku życia).

Nagrody i wyróżnienia:

 Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznań, 2009

premiera: III Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznań, 2009

Lalki i realizacja sceniczna – Adam Walny