Projekty

20, 21 października 2023 r. ⏰godz.: 19:00 DZIĘGIEL 4, WSTĘP WOLNY

Ballady i Romanse - Mickiewicz pod strzechy. To projekt zakładający autorską inscenizację trzech ballad mickiewiczowskich w technice kina manualnego.

Misteria Obojga Narodów - promocja polskiego teatru ruchomych figur w Republice Litewskiej
podczas Festiwalu Aitvaras.

Wyposażenie Teatru w nowoczesny i energooszędny system oświetleniowy i nagłośnieniowy wraz z agregatem prądotwórczym.

Już niebawem wszystkich miłośników sztuki teatralnej czekają nie lada emocje i przeżycia artystyczne.

teatrstodolany.pl >>>

Teatr Obojga Narodów. Rekonstrukcja dramaturgii, propozycja realizacji oraz wymiana zespołów teatru stodolanego Polski Wschodniej.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z niekonwencjonalnym teatrem zapraszamy w dniach 13 i 14 września do Dzięgla (gm. Konarzyny). Tam, w ramach projektu „Teatr na Klepisku 2023”, spotkają się polskie i litewskie teatry wiejskie.  

Festiwal Apocalipticon dotyka pierwszych powodów, dla których zająłem się teatrem. Kruchość istnienia. Jego dotykalna przemijalność.

Spotkanie z muzyką, teatrem, filmem na terenach przygranicznych

Już 10 sierpnia rusza trzecia edycja „Teatru w Stodole” – imprezy, która niezmiennie  cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Podlasie. Instytut Teatru Przedmiotu, który jest pomysłodawcą całego wydarzenia, przygotował nie lada gratkę dla wszystkich miłośników teatru.

W 2017 r. w miejscowości Policzna miało miejsce uroczyste otwarcie sali teatralnej Instytutu Teatru Przedmiotu w stodole, wydarzenie transmitowała TVP Kultura.

Walny-Teatr. Teatr Polska.

Celem projektu jest prezentacja spektaklu teatru przedmiotu inspirowanego wybitnym dziełem literackim w małych miejscowościach bez stałej sceny teatralnej.