Już 10 sierpnia rusza trzecia edycja „Teatru w Stodole” – imprezy, która niezmiennie  cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Podlasie. Instytut Teatru Przedmiotu, który jest pomysłodawcą całego wydarzenia, przygotował nie lada gratkę dla wszystkich miłośników teatru.

Na scenach w Policznej, Czeremsze i Kleszczelach zaprezentowane zostaną spektakle, które zrealizowane zostały w unikalnych technikach teatralnych. Zobaczymy przedstawienia wykonane m.in. w technice figur animowanych ( Walny Teatr „Dziadek”), w technice teatru cieni (Teatr Łątek „Okienko”), czy w technice kina manualnego (Walny Teatr „Cudowni mężczyźni z korbką”). Spektakle przygotowane zostały z myślą o widzach w każdym wieku. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu spektakl w wykonaniu Teatru Kuba pt. „Poezja i klaunada”, a trochę starsi docenią piękną historię spektaklu „Matecznik” Teatru Łątek z Supraśla, który zrealizowany został w technice teatru światła, cienia i obrazu. Lista spektakli jest długa i każdy zapewne znajdzie coś dla siebie. 

Oczywiście podczas trwania tego święta teatru na Podlasiu nie zabraknie niespodzianek. Jedną z nich będzie koncert, na którym pojawi się Witek Broda z przyjaciółmi! Wszyscy chętni będą mogli wziąć także udział w warsztatach z czytania i adaptacji tekstu dramatycznego, warsztatach pracy ze słowem i gestem w dialogu z partnerem czy warsztatach filmowych. 

Ważna informacja jest taka, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy, bo tego wydarzenia nie można przegapić. 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu

Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.