Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z niekonwencjonalnym teatrem zapraszamy w dniach 13 i 14 września do Dzięgla (gm. Konarzyny). Tam, w ramach projektu „Teatr na Klepisku 2023”, spotkają się polskie i litewskie teatry wiejskie.  

Dużym atutem całego wydarzenia będą spektakle, które zrealizowane zostały w różnych, unikalnych technikach teatralnych np. w technice kina manualnego czy marionet łańcuchowych. 

Program „Teatru na Klepisku 2023” został tak ułożony, żeby zadowolić widza w każdym wieku. Najmłodszych z pewnością zainteresuje spektakl „Kontis i Tvarkius” w wykonaniu  Alytus Leliu Teatras (Litwa) – spektakl, który łączy dobrą zabawę z ważnym przekazem ekologicznym. Starsi z pewnością docenią przedstawienie „Koniec i bomba”, które oparte zostało na motywach scenariusza filmowego Andrzeja Kondratiuka pt.: „Big Bang”, czy „Gould- Wariacje” – gdzie wykorzystano oryginalną i autorską technikę nadmarionety, poruszanej przy pomocy klawiszy fortepianu koncertowego. Dodatkową atrakcją będą wieczorne koncerty, na których zagra m.in. Witek Broda. 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny! 

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, Edycja 2023.