Już niebawem wszystkich miłośników sztuki teatralnej czekają nie lada emocje i przeżycia artystyczne.

Od 29 sierpnia Instytut Teatru Przedmiotu zaprasza do Ciechocinka, gdzie przez miesiąc prezentowane będą wyjątkowe spektakle zrealizowane w unikalnych technikach teatralnych. Zobaczymy przedstawienia wykonane m.in. w technice figur animowanych (Walny Teatr „Dziadek”), w technice teatru cieni (Teatr Łątek „Okienko”), czy w technice kina manualnego (Walny Teatr „Cudowni mężczyźni z korbką”). Spektakle przygotowane zostały z myślą o widzach w każdym wieku. Najmłodszym zapewne przypadnie do gustu przedstawienie „Przygody kropli wody” w technice teatru papierowego, czy „Noe” w technice teatru instrumentów. Starsi widzowie docenią nagradzany na festiwalach spektakl „Gould – Wariacje”, zrealizowany w dość skomplikowanej technice marionety klawiszowej. Oczywiście podczas trwania tego święta teatru w Ciechocinku nie zabraknie niespodzianek, a jedną z nich będzie premierowy spektakl Walny Teatru pt.: „Błędny Rycerz”. Lista spektakli jest długa i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ważna informacja jest taka, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny,  warto jednak pobrać wejściówkę, aby zapewnić sobie bezproblemowe uczestnictwo w wydarzeniu. 

Spektakle prezentowane będą m.in. na scenie Letniego Teatru w Ciechocinku. Szczegóły na plakatach i stronach wydarzenia.

Bezpłatne wejściówki:

Odbiór w kasie Kina Zdrój (zawsze 1h przed danym seansem),

On-line Evenea, 

Przed danym spektaklem przy wejściu do Teatru Letniego (o ile będą jeszcze wolne miejsca).

 

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu i miejsca wydarzeń.

 

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego